کرکره برقی صنعتی

کرکره برقی صنعتی

کرکره برقی صنعتی

کرکره برقی صنعتی نوعی کرکره برقی است که در مکان های صنعتی نظیر کارخانه جات ،سوله های بزرگ ،انبارهای خارج شهر نصب می گردد.

حال این سوال مهم پیش می آید که چرا به آن کرکره برقی صنعتی گویند؟

شرایط محیطی در هر کجا یکسان نیست و فعالیت در هر جا به یک شکل نیست.

منظور از شرایط محیطی میتوان به آب و هوا و مهمتر از همه میزان وزش باد اشاره کرد و منظور از فعالیت میتوان به تردد ماشین آلات صنعتی و مواردی مانند آنها اشاره کرد.

مهمترین فاکتور در این نوع کرکره برقی میزان استقامت در مقابل وزش باد در مناطق صنعتی است.

هر متر مربع کرکره های معمولی مورد استفاده در مغازه ها و درب پارکینگ حداکثر ۸ کیلو می باشد که البته بسته به نیاز و سلیقه مشتری تعیین میگردد اما

در کرکره برقی صنعتی وزن هر متر مربع در بعضی از تیغه ها به ۱۵ کیلو هم میرسد که دلیل این امر مقاوم بودن در مقابل وزش باد است.

کرکره برقی صنعتی

جنس ریل این کرکره برای بهتر عمل کردن از آهن و یا فولاد می باشد تا پاسخگوی وزن و ابعاد زیاد آن باشد.

معمولا ابعاد کرکره صنعتی حداقل ۲۰ متر مربع است به همین علت باید تمامیه متعلقات و اجزای آن بر اساس این ابعاد و وزن ساخته شود.

به سبب تردد زیاد و ابعاد بزرگتر که باعث بیشتر شدن وزن کرکره برقی می شود باید از موتور ساید صنعتی با قدرت گشتاور بالا استفاده کرد.

این موتورها تا وزن ۱۵۰۰ کیلوگرم را باز و بسته می کنند که مناسب ابعاد زیاد با وزن زیاد می باشد.

معمولا سیستم برق موتور ساید صنعتی ۳ فاز می باشد و در بعضی موارد ۲ فاز است.

تیغه های کرکره برقی صنعتی می تواند فوم دار باشد به جهت جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایشی و سرمایشی برای درب ورودی کارخانجات و سوله ها

و عایق صدا و همچنین میتواند از جنس آلومینیوم با بیلت فابریک و فولاد منیزیوم با ضخامت بالا باشند که قادر هستند تا مساحت ۴۰ مترمربع را پاسخگو باشند.

کرکره برقی صنعتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *